תכנון מס - חברת דורון ארבלי

מהו בעצם תהליך תכנון מס? תכנון המס החוקי מאפשר לכל אזרח וחברה לתכנון את מבנה מערכת המס שלו בצורה המועילה והיעילה ביותר גם אם המשמעות הפחתה בתשלום המס כל עוד אין זה נוגד את החוק. לאור זאת רצוי מאד שתכנון מס יעשה על ידי איש מקצוע מתחום המיסוי-מומחה למיסים. רשות המיסים ובית המשפט רואים בתכנון מיסים פעולה מקובלת וקובעים שאין מדובר בהתחמקות ממס שהיא הפרה של החוק. יפים הם דבריו של בית המשפט העליון בראשותו של השופט מאיר שמגר בנושא זה  שאמר: "עצם העובדה כי צדדים בחרו במבנה משפטי דל מיסים אינה מצביעה כי המבנה 'מלאכותי' או 'בדוי'. זכותם – ואף חובתם – של מומחים בענייני מיסים לתכנן עסקאות משפטיות כך שלא תהיינה עתירות מס".

יועץ אסטרטגי, ייעוץ אסטרטגי לחברות

תכנון מס - הכיצד?

תהליך תכנון מס הוא הליך מורכב  ומצריך סיוע של איש מקצוע או יועץ שזו היא התמחותו. מטרת תכנון המס היא התאמת משטר המס האפקטיבי והיעיל ביותר לחברה במטרה בצורה חוקית.

התכנית צריכה להיות כוללת ולהתייחס להכנסות גם בארץ וגם בחו"ל ומכאן החשיבות באנשי מקצוע המכירים גם את עקרונות המיסוי הבינלאומי. איש המקצוע חייב להיות מעורב בכל עסקה משמעותית של חברתכם וללוותה עד תום. לעיתים יש חשיבות רבה להיערכות מוקדמת ולביצוע פעולות בשלב מוקדם מאד של העסקה:

תכנון המס מצריך ראיה עתידית – יש לבצע תכנון גם לתוכניות עיסקיות עתידיות.

המס היינו תהליך דינמי ומשתנה ולכן יש להיות עדכניים ולהתאים את תכנון המס לחקיקה ולפסיקה המשתנה.

תכנון המיסים חייב לעמוד בסטנדרטים משפטיים גבוהים לכלול חוות דעת ותקדימים משפטיים.

חוקי המס מאפשרים דרכים לתשלום יעיל וצודק של המס. רק איש מקצוע איכותי ומקצועי שזו היא התמחותו יכול לסייע בתכנון מס נכון.

תכנון מס לחברות – רק אצל הטובים ביותר

חברת דורון ארבלי בע"מ, בראשתו של דורון ארבלי יועץ אסטרטגי בתחום המיסים ועורך דין מיסים,  בעברו מנהל רשות המיסים בישראל. חברת דורון ארבלי מתמחה באיתור פתרונות מס וליווי עסקים, חברות וארגונים בכל היבטי תחום המסים. צוות החברה מורכב ממומחים לנושאי מס, רובם יוצאי רשות המסים בעלי וותק וידע רב בנושא תכנון מס  ומיסוי חברות.

החברה מספקת ליווי צמוד ואסטרטגיה בתחום המסים והרגולציה בעבור חברות ועסקים בארץ ובחו"ל.

ראו גם: ייעוץ מס הכנסה