תכנון מס אגרסיבי

מה הוא התהליך המכונה תכנון מס? תכנון המס החוקי מאפשר לכל אזרח וחברה לתכנון את מבנה מערכת המס שלו בצורה המועילה והיעילה ביותר גם אם המשמעות הפחתה בתשלום המס כל עוד אין זה נוגד את החוק. לאור זאת רצוי מאד שתכנון מס יעשה על ידי איש מקצוע מתחום המיסוי-מומחה למיסים. רשות המיסים ובית המשפט רואים בתכנון מיסים פעולה מקובלת וקובעים שאין מדובר בהתחמקות ממס שהיא הפרה של החוק. יפים הם דבריו של בית המשפט העליון בראשותו של השופט מאיר שמגר בנושא זה  שאמר: "עצם העובדה כי צדדים בחרו במבנה משפטי דל מיסים אינה מצביעה כי המבנה 'מלאכותי' או 'בדוי'. זכותם – ואף חובתם – של מומחים בענייני מיסים לתכנן עסקאות משפטיות כך שלא תהיינה עתירות מס" לעומת זאת תכנון מס אגרסיביזה כבר עניין אחר לגמרי.

תכנון מס אגרסיבי–מה הכוונה?

כמי שעמד בראש רשות המיסים, כעורך דין המתמחה בדיני מיסים וכיועץ מס אני לא מאמין במושג תכנון מס אגרסיבי, אני מאמין כי יש להשתמש ולעשות תכנון נכון של המיסים. מה הכוונה? תכנון מס אגרסיבי הוא תכנון מס שבו קשה לפקיד השומה לאתרו עקב מורכבותו או תחכומו והוא חורג מגבולות תכנון המס הלגיטימי. אני מאמין כי ניתן להגיע לתכנון מס בצורה הטובה ביותר בעבור הלקוח מבלי להשתמש בפעולות לא מקובלות כמו תכנון מס אגרסיבי. כיצד זה אפשרי? בעזרת הצוות הנכון , מה הכוונה ? בחברת דורון ארבלי רוב העובדים הם עובדי רשות המיסים לשעבר אשר חקרו במשך שנים את תכנוני מיסים. צוות זה במשרדינו הם הצוות הטוב ביותר עבורכם לתכנון מיסים. יש לא מעט חברות שמתמחות בתחום כמו חברות פמילי אופיס, אך במשרדנו תוכלו למצוא את מיטב המוחות שיעבדו עבורכם. העובדים שלנו עבדו וחקרו במשך שנים שומות מס שונות אשר הוגשו לרשות המיסים הם יודעים כיצד לבצע תכנון מס בצורה נכונה וחוקית אשר תטיב עם הלקוח בצורה הטובה ביותר.

אתם לא זקוקים לתכנון מס אגרסיבי אלא לתכנון מיסים בצורה החוקית והטובה ביותר עבורכם.

חברת דורון ארבלי, בראשתו של דורון ארבלי עורך דין מיסים , בעבר מנהל רשות המיסים בישראל,  מתמחה באיתור פתרונות מס וליווי עסקים, חברות וארגונים בכל היבטי תחום המסים. החברה מספקת ליווי צמוד בנושאי מס הכנסה, מע”מ, מיסוי מקרקעין, מס קנייה ובלו, וכן אסטרטגיה לצורך תכנון מיסים, תכנון מס אגרסיבי, סחר בינלאומי, סוגיות פליליות. הצוות מורכב ממומחים לנושאי מס, רובם יוצאי רשות המסים בעלי ניסיון רב.